Już niedługo lokal na Saskiej Kępie na wynajem 130 m2

Image

.

Nadchodzi nowa oferta lokalu na biuro! 
Serce ❤️?? Saskiej Kępy, wysoki standard, miejsce postojowe ? na posesji, 130 m2. Już w połowie stycznia 2019? będzie w ofercie! 
Teraz malowanie ⛑ potem sprzątanie ? następnie zdjęcia ? i wideo

Dom 113 m2 w Rembertowie – Wygoda

Image

Obejrzyj film!

*****

Czyżbyś szukał małego domu w Warszawie?
Enklawy spokoju, ale jeszcze w mieście i z rozsądnym dojazdem do Centrum?
Trafiłeś idealnie!

.

Dom jest położony przy rezerwacie Olszynka Grochowska na rembertowskiej Wygodzie, w otoczeniu niskiej architektury domów jednorodzinnych, przy małej, bocznej uliczce.

Dom parterowy z niewielkim, częściowo zaadaptowanym poddaszem i wolnostojącym, murowanym garażem.

Dobrze położony komunikacyjnie.
Bez przesiadek możesz się stąd szybko dostać publiczną komunikacją autobusową na Pragę Południe, Pragę Północ, Targówek a nawet na Żerań.
Blisko stąd do głównych węzłów komunikacyjnych – Ronda Marsa czy Ronda Wiatraczna.

Opis i zdjęcia→

Praca w terenie – sprawdzenie znaków granicznych

Image

. Zdarza się wcale nierzadko, że granice działki są przesunięte niż wygląda to w terenie.   Często płot oddzielający działkę od sąsiada jest krzywo ustawiony. Ostatnio miałem do czynienia z sytuacją, że jeden słupek płotu, ustawiony kilkadziesiąt lat temu, był ustawiony o półtora metra za daleko w głąb działki sąsiedniej.   Nikt o tym nie wiedział, nawet sąsiad. Dopiero geodeta, który dokonywał tak zwanego wznowienia granic, stwierdził błąd.   Przed sprzedażą domu, szczególne budowanego w latach 50.tych i nawet w latach późniejszych, warto zaangażować geodetę, aby sprawdził czy istotnie granice przebiegają w tych miejscach, w których ustawione zostało ogrodzenie.   Przyczyną błędnego ustawienia ogrodzeń może być podział działki na mniejsze wskutek dziedziczenia. W gronie rodziny po prostu ustawiano płot pomiędzy dziedziczonymi częściami działki tak, jak się wydawało, że jest prawidłowo.   Dopiero podział geodezyjny działki na dwie lub więcej, zapewnia prawidłowe ustalenie granic. Geodeta oznacza granice palikami i wtedy trzeba istniejące ogrodzenia przesunąć.   Przed sprzedażą domu, gdy działka powstała w wyniku podziału z działki większej, w drodze dziedziczenia, wznowienie granic jest właściwie obowiązkiem właściciela. Potencjalny kupujący chce mieć bowiem pewność, gdzie zaczyna się i gdzie kończy sprzedawana nieruchomość.   Zaniechanie tego grozi roszczeniami kupującego z tytułu rękojmi za wady fizyczne działki. Możliwe jest w takiej sytuacji żądanie obniżenia ceny.

Praca na nieruchomości – co koniecznie agent powinien sprawdzić

Image

. Najważniejsza jest dokumentacja prawna. Wbrew obiegowym opiniom, księga wieczysta jest niewystarczająca a wpisane tam dane nie zawsze odpowiadają rzeczywistości.   Także ważne są informacje o ewentualnych służebnościach gruntowych albo osobistych.   Bardzo ważnym dokumentem jest wypis z rejestru gruntów. Często zdarza się, że dom w ogóle nie jest ujawniony w ewidencji, albo jest ujawniony sprzed rozbudowy. W tak zwanym „międzyczasie” mogło się wiele zmienić, na przykład mogła ulec zmianie powierzchnia użytkowa wskutek rozbudowy lub adaptacji.   Wystarczy że została wykonana adaptacja poddasza z nieużytkowego na użytkowe i metraż się zwiększa o kilkadziesiąt metrów.   Ale wtedy jest najczęściej za późno – klient musi dowiedzieć się od agenta o stanie prawnym nieruchomości, ponieważ jest to najcześciej najważniejsza dla niego informacja, oprócz ceny ofertowej i metrażu.   Zdarzają się niestety sytuacje, kiedy właściciel nieruchomości ma duże opory w pokazaniu dokumentów prawnych, traktuje je jako swoją tajemnicę i twierdzi, że pokaże „gdy przyjdzie klient”.   Zapoznając się z dokumentami prawnymi agent może wskazać właścicielowi na braki w dokumentacji, które  w ogóle mogą uniemożliwić sprzedaż. Uzupełnianie dokumentów może trwać kilka miesięcy i w tym czasie potencjalny klient nie będzie czekał i znajdzie inną nieruchomość.

Dom na rembertowskiej Wygodzie

Image

. Zawarcie z agentem umowy pośrednictwa sprzedaży to początek współpracy właściciela i agenta. Muszę „odwiedzić” nieruchomość kilkakrotnie zanim sporządzę ofertę sprzedaży. Pierwsze oględziny domu to tylko ogólne zapoznanie się z nieruchomością, ustalenie z właścicielem terminu następnej wizyty, tak aby można było spędzić na nieruchomości kilka godzin.   Sprawdzam, jakie są urządzenia konieczne do eksploatacji domu – czy i gdzie jest zainstalowana pompa głębinowa (jeśli jest własne ujęcie wody) jaki jest piec c.o. i czy przewody wentylacyjne były  poddane przeglądom kominiarskim. Przeglądy takie powinny być wykonywane regularnie.   Jeśli dom jest do remontu, to trzeba ocenić przybliżony stan techniczny domu, choć lepiej, aby zrobił to rzeczoznawca. Potencjalni kupujący są bardzo dociekliwi i szczególnie wrażliwi na wszelkie remonty, modernizacje lub adaptacje. Po prostu boją się nieznanych im kosztów i dlatego opinia rzeczoznawcy o tym, co jest do zrobienia i jaki będzie tego przewidywany koszt jest bardzo ważna.

Coraz wyższe kwalifikacje to konieczność dzisiejszego rynku nieruchomości!

Image


.
Ostatni weekend sierpnia z warszawskimi specjalistami w sprzedaży nieruchomości.
Dwudniowe szkolenie Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami w piątek i w sobotę 24-25.08.2018.